Reklama

czwartek, 20 lipca 2017

Wszechstronny uszczelniacz - silikon uniwersalny Den Braven

Silikonowanie to popularny sposób na wypełnienie szczelin i szpar na styku różnych materiałów. Sięgając po Silikon Uniwersalny Den Braven, wykonamy nie tylko drobne prace remontowe w do-mu, ale także oszklimy okna czy uszczelnimy sklepową witrynę. A wszystkie te prace bez trudu wy-konamy samodzielnie.

Do glazury, szkła, drewna i aluminium
Silikon Uniwersalny Den Braven to wszechstronny produkt do spoinowania i uszczelniania różnego typu powierzchni. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i jest bardzo dobrze przyczepny do gład-kich podłoży. Może być stosowany do szła, ceramiki, porcelany, lakierowanego drewna, aluminium anodowanego, polistyrenu, owierzchni szkliwionych i glazurowanych. Gwarantuje wyjątkową szczel-ność dzięki zastosowaniu polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania. Jednoskładnikowe silikonowe kity uszczelniające tego typu wykazują wysoką odporność na działanie wysokich tempera-tur i wilgoci. Silikon Uniwersalny jest wytrzymały na temperatury w zakresie od -50°C do +120°C i odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady czy promieniowanie UV. Można więc go bez obaw używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdzi się nie tylko przy różnego rodzaju pracach remontowych, ale także szkleniu okien w ramach drewnianych, uszczelnianiu witryn sklepowych, gablot, tablic, łodzi, samo-chodów czy przyczep campingowych. Pamiętać jedynie trzeba, że kwaśne silikony nie nadają się do stosowania z materiałami podatnymi na korozję oraz do podłoży mineralnych. Możliwości stosowania Silikonu Uniwersalnego Den Braven zwiększa szeroka paleta kolorów. Gama podstawowa obejmuje: bezbarwny, biały, szary, czarny, brązowy oraz bezowy.

Zrób to sam
Silikon Uniwersalny Den Braven jest łatwy w nakładaniu i przy jego użyciu bez trudu stworzymy gład-ką, trwale elastyczną, szczelną fugę. Nie wymaga to wyjątkowych umiejętności ani stosowania specja-listycznych narzędzi, dlatego pozwala na samodzielne prowadzenie prac, bez pomocy fachowców. Sprzedawany jest w plastikowym kartuszu o pojemności 300 ml. Potrzebujemy jedynie pistoletu ręcznego lub pneumatycznego. Zanim przystąpimy do nakładania produktu, należy oczyścić podłoże z wszelkich tłuszczy i zabrudzeń, a także zabezpieczyć przestrzeń dookoła wypełnianej szczeliny. Siliko-nem Uniwersalnym można wypełniać spoiny o szerokości od 4 do 25mm. Preparat należy aplikować równomiernym ruchem. Zaraz po dokładnym nałożeniu masy uszczelniającej, fugę na całej długości należy wygładzić. Można do tego celu użyć specjalnej szpachelki maczanej w wodzie z niewielką do-mieszką mydła. Należy to zrobić w ciągu 12 minut od aplikacji, gdyż po tym czasie produkt ulega utwardzeniu. Zastosować też można profesjonalny środek do wygładzania fug – Den Braven Finisher. Poprawnie wykonana fuga powinna umożliwiać swobodne spływanie wody. Zastosowanie się do tych kilku prostych reguł zagwarantuje trwałość i szczelność wykonanego połączenia.

Źródło: DEN BRAVEN
Foto: DEN BRAVEN