Reklama

środa, 28 września 2016

Guardian Glass wprowadza internetowy Kalkulator wydajności szkła

Firma Guardian Glass wprowadziła Kalkulator wydajności, internetowe narzędzie, które pomaga klientom w podjęciu decyzji wyboru najlepszego oszklenia.

Kalkulator wydajności – zaprojektowany został przez zaspół techniczny firmy Guardian i jest częścią pakietu Guardian® Glass Analytics Software. Ta darmowa aplikacja pozwala skalkulować spektrofotometryczne i termiczne właściwości skomponowanej uprzednio konfiguracji przeszklenia, zbudowanego w oparciu o szybę pojedynczą oraz jedno- lub dwukomorową szybę zespoloną.

Guardian Kalkulator umożliwia obliczenie parametrów światła i energii dla poszczególnych szkieł zgodnie z normą PN-EN 410 i PN-EN 673. Zastosowana metoda kalkulacji została zweryfikowana przez KIWA Dane obliczeniowe wzięte z certyfikowanych wartości zapewniają rzetelność danych generowanych do wykorzystania przy projektowaniu budynków i prac budowlanych.

Nowy Kalkulator wydajności posiada szereg zalet. Każdy użytkownik programu ma własną przestrzeń, w której może tworzyć projekty, przechowywać obliczenia, zapisywać wyniki w formacie PDF oraz dzielić się arkuszami danych z innymi członkami zespołu projektowego. Klienci firmy Guardian mogą wykorzystwyać te certyfikowane wyniki w Deklaracji wydajności finalnie wybranego przeszklenia utworzonego ze szkła Guardian.

- Oferowaliśmy naszym klientom wersję offline od około 14 lat. Została ona uznana przez specjalistów w zakresie szklenia za ważne narzędzie pomocnicze. Przejście z trybu offline do online jest ważnym krokiem naprzód i odzwierciedla to nowa nazwa. Specjaliści mogą mieć pewność, że mają dostęp do najnowszych danych i nie muszą martwić się tym, że zapora sieciowa uniemożliwia automatyczne aktualizacje. Co więcej, nowa platforma internetowa pozwoli nam na rozwój kolejnych funkcjonalności w przyszłości - mówi Andreas Behrends, Manager ds. wydajnosci i certyfikacji produktu w Guardian Glass w Europie.

Wersja online Guardian Kalkulatora wydajności sprawia, że wszystkie dane pozostają zawsze w pełni aktualne. Kalkulator zastępuje wcześniejszą wersję programu offline o nazwie Guardian Configurator.

Nowy internetowy Guardian Kalkulator wydajności jest dostępny za darmo, po uprzedniej rejestracji. Więcej informacji: www.sunguardglass.com

Źródło: GUARDIAN
Foto: GUARDIAN