Reklama

wtorek, 19 lipca 2016

Nagroda SARP dla Ericpol Software Pool w systemach ALUPROF

Biurowiec Ericpol Software Pool otrzymał Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany w Polsce w ubiegłym roku, w kategorii – budynek użyteczności publicznej. Do jego konstrukcji wykorzystano systemy aluminiowe ALUPROF.

Rozdanie nagród odbyło się 13 maja 2016r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Pałacu Zamoyskich.

Budynek powstał w oparciu o projekt pracowni HORIZONE Studio, a jego wykonawcą był STRABAG. Nowoczesny biurowiec stanął w centrum Łodzi, w bliskim sąsiedztwie ul. Piotrkowskiej. Kontekstem historycznym dla budynku jest zabudowa dawnego zespołu fabryczno-mieszkalnego Karola Wilhelma Scheiblera.

Biurowiec Ericpol Software Pool wymieniany jest w zestawieniach „TOP 10 biurowców
w Polsce”. Obiekt otworzono w styczniu 2015r. i już wtedy otrzymał wyróżnienie w konkursie Brick Award 2015. Od czerwca 2015r. prezentowany jest jako jeden z 20 najciekawszych obiektów ostatnich lat na wystawie realizowanej na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska Architecture” w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Bardzo cieszymy się, że to właśnie obiekt wybudowany z wykorzystaniem systemów naszej firmy, otrzymał tak wielkie wyróżnienie w świecie architektury – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF.

Nagroda Roku SARP jest prestiżowym wyróżnieniem architektonicznym przyznawanym corocznie najlepszym obiektom w Polsce. W uzasadnieniu Jury dla przyznanej nagrody czytamy:

Nagrodę przyznano za stworzenie niezwykle jednorodnej, ale i subtelnej wizji małego współczesnego, przyjaznego biurowca – siedziby firmy. Projekt cechuje harmonia z otoczeniem, prawidłowe odczytanie klimatu miejsca i wydobycie jego wartości, przez dialog z nim. Jest to realizacja, która będąc na wskroś współczesną wpisuje się doskonale w zastany krajobraz miejski
o historycznym poprzemysłowym rodowodzie. Na szczególną uwagę zasługuje dyscyplina projektowa, lekkość projektowa, umiar i mistrzowskie operowanie prostym detalem oraz powściągliwość użytych środków wyrazu od formalnych po materiałowe. Wszystko to sprzyja osiągnięciu przyjaznej atmosfery w środowisku pracy i pokazuje, że współpraca projektanta ze świadomym Klientem sprzyja powstaniu znakomitej architektury.


Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF