Reklama

niedziela, 15 maja 2016

Wyróżnij swoją bramę

Prywatność zapewnia ogrodzenie posesji, a wygodę brama wjazdowa z automatycznym otwieraniem. Dobrze dobrany napęd zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nowa seria napędów od PHOBOS marki BFT obejmuje dwa modele: BT A40 i BT A25. Są to nowoczesne siłowniki dedykowane do bram skrzydłowych. Dopasowane są do ich różnorodnych rozmiarów, ciężaru i częstotliwości otwierania.


Bezpieczeństwo i estetyka na co dzień z BFT
Aby użytkowanie bramy było bezpieczne, w napędach PHOBOS BT A40 i BT A25 zainstalowane są fotokomórki. Gdy w linii zabezpieczonej czujnikiem pojawi się przeszkoda: dziecko czy samochód, napęd bramy automatycznie się wyłączy. Ponadto, wszystkie napędy BFT wyposażone są w oprogramowanie D-TRACK. Siły niezbędne do pracy są optymalnie dobierane w każdym punkcie działania automatyki.

Aby nie naruszać architektonicznej harmonii otoczenia, warto wybrać rozwiązania o minimalistycznym designie, które wtopią się w przestrzeń, pozostając wręcz niewidocznymi.

Nowe napędy PHOBOS czy KUSTOS charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i budową na miarę XXI. Wykonane z aluminium, powleczone najlepszymi lakierami są odporne na korozję. Pracują bezawaryjnie także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych – mówi Tomasz Grzechnik, Dyrektor Techniczny w BFT Polska.

Nowa linia napędów PHOBOS obejmuje dwa modele. PHOBOS BT A25 przeznaczony jest do bram o długości skrzydła do 2,5m i masie do 250kg ze skokiem roboczym 290mm. Drugi model to PHOBOS BT A40 opracowany dla bram o długości skrzydła do 4,0m i ciężarze do 250kg ze skokiem roboczym 400mm. Napędy wyróżniają się odmiennym wzornictwem, nawiązującym do pozostałej oferty nowych modeli siłowników i akcesoriów. Zastosowano w nich nowoczesny system mocowania do uchwytu słupka z trzpieniem magnetycznym. Dzięki temu montaż jest szybszy, a niewidoczny od zewnątrz trzpień jest dyskretnym elementem konstrukcji. Sam napęd ma zgrabną obudowę, a jego srebrno-czarna kolorystyka idealnie współgra z otoczeniem.
Pewnym zaskoczeniem może być zupełnie nowe wzornictwo pilota. Dodatkowo jeden pilot może uruchamiać nie tylko bramę wjazdową, ale także garażową oraz rolety i oświetlenie w domu. Możliwe jest również sterowanie bramy za pomocą odpowiednio skonfigurowanej aplikacji w Smartfonie.

Nowa lepsza wersja
Dzięki innowacyjnej centrali sterującej THALIA LIGHT wyposażonej w wyświetlacz LCD, instalacja i konfiguracja automatyki w optymalny sposób ułatwia pracę instalatorowi. Dzięki dwóm trybom pracy, zaprogramowanie niezbędnych funkcji zajmuje kilka minut.

Kolejną innowacją jest rozwiązanie zastosowane we wkładce z kluczem spersonalizowanym do wysprzęglenia napędu (40 kombinacji klucza), które zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania. Zmodernizowana została też konstrukcja nakrętki śruby pociągowej, która w stosunku do starych modeli osadzono dużo głębiej, dzięki czemu ograniczona została możliwość przypadkowego zanieczyszczenia mechanizmu. Dotychczasowe akcesoria do napędów serii PHOBOS są kompatybilne z nowymi modelami.

PHOBOS BT A40 i BT A25

Źródło: BFT
Foto: