Reklama

piątek, 22 kwietnia 2016

Designerski projekt stolarki – kompozycja NILA z serii HarmonyLine

Jak dopasować stolarkę otworową do elewacji budynku i otoczenia? Należy opracować spójny projekt okien, drzwi, rolet i bram garażowych. Zadanie to ułatwi wykorzystanie linii HarmonyLine marki DAKO i wybór kompozycji NILA. To propozycja odważnej asymetrii i kontrastów kolorystycznych, dzięki którym budynek nabiera oryginalnego charakteru.

HarmonyLine to koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której producent stworzył 12 propozycji. Jedną z nich jest kompozycja NILA, którą wyróżnia gra dwóch kolorów.

Zostań projektantem!
Projektowanie stolarki należy rozpocząć od wyboru tworzywa. Kompozycję NILA zrealizować można w drewnie, PVC oraz aluminium. Kolejnym etapem jest dobranie wariacji kolorystycznej (np. jednej z pięciu proponowanych przez producenta). Dla klasycznych projektów domów w jasnym kolorze zaproponowano zestawienie dominującej bieli z akcentem złotego dębu lub brązu i beżu. Dla bardziej nowoczesnych elewacji można wykorzystać połączenie bazaltowoszarego z rubinowoczerwonym lub stalowoniebieskiego z aluminium. Ostatnia propozycja łączy barwę antracytu oraz koloru winchester. W uzyskaniu optymalnego projektu drzwi pomoże konfigurator dostępny na stronie DAKO.

Brama i drzwi z wyróżnikiem
Czterosegmentowa brama garażowa przyciąga uwagę panelem w kontrastującym kolorze. Kolorystyka paneli komponuje się z wyglądem okien i rolet, tworząc harmonijną całość. Projekt drzwi wyróżnia wąskie, pionowe przeszklenie, powyżej i poniżej którego znajduje się aplikacja w kontrastowym kolorze. Dodatkową ozdobą jest stalowy pochwyt, którego typ i długość można indywidualnie dopasować. W przeszkleniach dostępne są dwa rodzaje szkła – standardowe szkło ornamentowe lub dekoracyjne w wybranym odcieniu.Okno i roleta – zgrany duet
Kompozycja HarmonyLine pozwala na dopasowanie do stylu budynku także okien i rolet zewnętrznych. W przypadku zestawu NILA rama okienna nawiązuje kolorem do wyróżniającego się panelu bramy garażowej i pionowej aplikacji na drzwiach wejściowych. Skrzynka i pancerz rolety kolorystycznie nawiązują do pozostałych elementów kompozycji i w zależności od wybranej konfiguracji występują m.in. w bieli, szarości, antracycie lub brązie.

Kompozycja NILA DAKO z serii HarmonyLine - okna, rolety, drzwi, bramy

KONFIGURATOR: http://dako.eu/konfigurator/?nazwaStrony=konfigurator

Źródło: DAKO
Foto: DAKO