Reklama

czwartek, 28 stycznia 2016

Polska firma sponsorem klubu Bundesligi

Od stycznia b.r. sponsorem klubu Borussia Mönchengladbach jest producent okien, drzwi, bram i rolet - DAKO. Marka staje się teraz obok takich firm jak: Media Markt, Axa czy Postbank, Oficjalnym Partnerem Premium jednego z czołowych zespołów Bundesligi.

Umowa zapewnia spółce widoczność marki podczas meczów ligi niemieckiej na bandach reklamowych, ekspozycję logotypu na ściance sponsorskiej, w korytarzu wiodącym na murawę, na autobusie klubowym, a także promocję na stronie www drużyny.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego Partnera, polskiej firmy DAKO, która obecna jest na rynkach europejskich. DAKO stawia na innowacje w produktach, jakość i zadowolenie klientów, ale też chce być obecna przy prestiżowych wydarzeniach, co gwarantują mecze Borussi. Mamy nadzieje, że podpisana umowa to początek długotrwałej współpracy – mówi Stephan Schippers, Dyrektor Zarządzający Borussi Mönchengladbach.

- Dla przedsiębiorstwa sponsoring oznacza przede wszystkim obecność na rynku, nagłośnienie medialne i wzrost świadomości marki. Wszystkie te elementy znacząco zwiększają szanse na wzbudzenie zainteresowania produktami firmy, co może mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost sprzedaży - podkreśla Jolanta Zasępa, Specjalista ds. komunikacji i dziennikarz Sport.pl.

Dla DAKO sponsorowanie niemieckiej drużyny sportowej jest kolejnym etapem w realizacji strategii marketingowej, której celem jest wzmocnienie obecności na rynkach eksportowych.

Nieprzypadkowy wybór
Borussia Mönchengladbach to klub z bogatą tradycją i wyjątkowymi osiągnięciami. Charakter klubu, będącego wielokrotnym Mistrzem Niemiec oraz zwycięzcą Pucharu UEFA nawiązuje do wartości, z którymi utożsamia się również polska firma.

- Sam dobór dyscypliny, ligi oraz klubu wynika z naszych założeń strategicznych. Rozpatrywaliśmy różne możliwości inwestycji w sport w tym roku i bardzo się cieszymy, że finalnie nawiązaliśmy współpracę z tak znakomitym klubem jak Borussia. W połączeniu z obecnością na siatkarskim turnieju w Berlinie oznacza to dla marki DAKO mocny początek roku na rynku niemieckim. Sport daje nam ponadto unikatową możliwość przekazania na rynek wartości marki, takich jak prestiż, stabilność, dynamika rozwoju i międzynarodowy zasięg – wyjaśnia prezes DAKO, Jerzy Studziński.

DAKO stawia na rynki europejskie
DAKO odważnie inwestuje w marketing sportowy w Europie. Sponsorowanie drużyny takiej jak Borussia Mönchengladbach jest uzasadnione nie tylko z wizerunkowego punktu widzenia.

- Wyjątkowo cenimy sport, między innymi dlatego, że uważamy, iż kształtuje on pozytywne cechy osobowe. Dlatego fakt, że możemy wspierać profesjonalny futbol na światowym poziomie jest bardzo ważny – i emocjonujący – dla całego naszego zespołu – mówi Kamil Sokołowski, Kierownik Zespołu ds. Strategii Marketingowej w DAKO

Poprzez status Oficjalnego Partnera firma uzyskała wyłączność branżową wśród najważniejszych partnerów klubu.

- Promowanie klubu sportowego to identyfikowanie firmy z sukcesami i osiągnięciami wspieranej drużyny, co w dłuższej perspektywie jest nieocenioną wartością. Sponsoring drużyn sportowych świetnie wpisuje się także w promowanie trendu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy jako podmiotu świadomego zachodzących w społeczeństwie zmian – dodaje Jolanta Zasępa.

Dotychczas marka DAKO była obecna na kilku międzynarodowych imprezach sportowych (Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, Tour de Pologne czy Europejskie Eliminacje Olimpijskie w męskiej siatkówce). Efekty tych przedsięwzięć zostały pozytywnie ocenione i stąd obecność w długofalowej strategii następnych działań z zakresu marketingu sportowego.

- Partnerstwo z czołowym klubem Bundesligi jest kolejnym posunięciem wzmacniającym siłę marki DAKO w Europie – podsumowuje Jerzy Studziński.

Źródło: DAKO
Foto: DAKO