Reklama

czwartek, 31 grudnia 2015

Frma OKNOPLAST wysoko w zestawieniu Rzeczpospolitej

OKNOPLAST znalazł się w zestawieniu polskich firm zaangażowanych w działalność społeczną według dziennika Rzeczpospolita. Wysoka lokata producenta okien potwierdza aktywność spółki w zakresie CSR – od propagowania idei zrównoważonego rozwoju we współpracy z Fundacją The Bridge, poprzez wpieranie innowacyjnego budownictwa w projekcie „Mieszkamy na Odrze”, po wsparcie młodzieży wraz z Stowarzyszeniem SIEMACHA.

OKNOPLAST znalazł się na 21 miejscu wśród polskich firm, które według Rzeczpospolitej najwięcej przeznaczają na działalność prospołeczną. Wspieranie akcji dobroczynnych, które przyczyniają się do rozwiązywania problemów społecznych, 22 procent Polaków uznaje za przejaw patriotyzmu według sondażu ARC Rynek i Opinia.

Dla nas to po prostu oczywiste, że skoro mamy taką możliwość to pomagamy. Dlatego OKNOPLAST od początku swojej działalności wspiera inicjatywy społeczne. Od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, a obecnie do grona naszych partnerów dołączyła Fundacja The Bridge oraz inicjatywa „Mieszkamy na Odrze”. Wspieramy edukację, zrównoważony rozwój, innowacyjne trendy społeczne i te dotyczące naszej branży, a także angażujemy się w wiele drobnych akcji społecznych oraz charytatywnych – mówi Mikołaj Placek, Prezes OKNOPLAST.

Społeczna odpowiedzialność biznesu według OKNOPLAST
Wśród organizacji, które wspiera firma OKNOPLAST jest Stowarzyszenie SIEMACHA, które od ponad 20 lat pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji poprzez wspieranie ich rozwoju.
Grupa OKNOPLAST jest również partnerem projektu Fundacji The Bridge poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju społeczeństw „Edukacja Oknem na Świat”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest przybliżenie młodzieży tematyki globalnych zjawisk i wyzwań: środowiskowych, społecznych i kulturowych, z jednoczesnym zrozumieniem ich wpływu na realia w kraju.

Ponadto spółka zaangażowała się w projekt „Mieszkamy na Odrze”. Dzięki inicjatywie przedsiębiorczej pary młodych społeczników, w Szczecinie powstanie pierwszy w mieście pływający dom na Odrze. Budowany z wykorzystaniem okien i przy wsparciu finansowym OKNOPLAST, obiekt stanie się kolejnym miejscem na kulturalnej mapie Szczecina.

Marka OKNOPLAST dynamicznie się rozwija, a wraz z rozwojem firmy mamy możliwość coraz szerszego angażowania się w istotne inicjatywy społeczne. Na pewno nie powiedzieliśmy w tej kwestii jeszcze ostatniego słowa – podkreśla Prezes OKNOPLAST.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST