Reklama

środa, 23 grudnia 2015

XI Konwent Stolarki w Bochni

W dniach 11-12 grudnia IX Konwent Stolarki zgromadził w Bochni wielu producentów, montażystów, dystrybutorów i dostawców z branży stolarki otworowej. Podczas wydarzenia zaprezentowano nowości produktowe, poruszono kwestie związane z prawem konsumenckim i międzynarodowym, a goście mogli zapoznać się z technikami „ciepłego montażu”.

Pierwszy dzień Konwentu rozpoczął się w Wielogłowach, w siedzibie spółki Wiśniowski . Gości przywitała Prezes Zarządu – Krystyna Baran oraz organizator Konwentu Stolarki – Grzegorz Cendrowski. O historii firmy opowiedziała dyrektor marketingu – Katarzyna Świderska. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie fabryki. Po blisko 3 godzinach uczestnicy udali się do Bochni, na rozpoczęcie Konwentu. Na początku zaprezentowali się przedstawiciele patronów merytorycznych: Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej oraz Marta Walkz Centrum Techniki Okrętowej. Odbyły się także prelekcje dotyczące stolarki stalowej (Robert Mastalski, WIŚNIOWSKI), szkła i szyb zespolonych (Tomasz Koziara, EFFECTOR). O systemach PVC dedykowanych na różne rynki europejskie opowiedział Karol Reinsch z Aluplast, wystąpienie dotyczące osłon okiennych zaprezentował Robert Sowa z Fakro, Andrzej Wróblewski z ROTO podzielił się wiedzą o kaskadowaniu wyników badań systemów antywłamaniowych w okuciach, natomiast Maciej Krawczyk z KLINAR przybliżył tematykę profili podokiennych (ciepłych parapetów). Pierwszy dzień zakończył się pokazami praktycznymi. Duże zainteresowanie wzbudził kasetowy montaż okna zaproponowany przez firmę Stropex. Widowiskowe sprawdzanie wytrzymałości szkła hartowanego przedstawiła firma Effector. W części praktycznej wystąpili także reprezentanci AiB, którzy zaprezentowali montaż okna poza licem muru oraz firmy Fakro, którzy przeszkolili uczestników z montażu markizo-rolety. Zaprezentowano ponadto sprzęt do przenoszenia ciężkich okien i przeszkleń (Mini Żurawie/Maeda).

Po kolacji i wieczornych dyskusjach przyszedł czas na drugi dzień szkolenia. Prelekcje mecenasów poprzedziło wystąpienie Piotra Bratka, który opowiedział o strategii eksportowej, pozyskiwaniu nowych rynków oraz cechach dobrego handlowca. Następnie wysłuchano wykładów mec. Tomasza Waszkiewicza oraz dr Dariusza Fuchsa, którzy rozwiewali wątpliwości dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych, rękojmi i gwarancji, a także zmian w Kodeksie cywilnym, które weszły w życie 25 grudnia 2014r. Ostatnią prezentację dotyczącą korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił dr Dariusz Fuchs. Goście mogli zwiedzić stoiska firmowe, porozmawiać z ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w Konwencie. Na zakończenie organizatorzy wylosowali osoby, które otrzymały nagrody ufundowane przez patronów oraz Stolarkę VIP.

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń branży. Już jedenaste spotkanie odbyło się pod hasłem „Polska stolarka bez ograniczeń – innowacja, eksport, prawo, marketing”. Sukces wydarzenia nie byłby możliwy bez organizatora - platformy STOLARKA VIP oraz firmy GEC Consulting Grzegorz Cendrowski, jak również Patronów wydarzenia: spółki Wiśniowski – Patrona Generalnego oraz przedsięborstw: Roto, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte, Laboratorium Techniki Budowlanej, Stropex, AIB, Mini Żurawie Paweł Michalczewski i Viavac.

XI Konwent Stolarki w Bochni

Źródło: GEC Consulting
Foto: GEC Consulting