Reklama

wtorek, 8 grudnia 2015

FAKRO Firmą z Energią

Firma FAKRO znalazła się w gronie dwudziestu najlepszych firm eksportowych w ramach rankingu „Firma z Energią”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrał Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu spółki.

Producent okien dachowych został uznany za jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – eksporterów. Aż 70 procent produkcji FAKRO eksportowana jest do ponad 50 krajów na całym świecie.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: duże, małe i średnie przedsiębiorstwa. Przy ocenie liczyły się m.in. udział eksportu, innowacyjność produktów, skuteczność sprzedaży na rynkach rozwiniętych, siła marki. W rankingu brały udział tylko firmy z polskim kapitałem.

Gali towarzyszyła debata m.in. na temat szans i zagrożeń dla polskich eksporterów.

- Sytuacja polskich firm na zagranicznych rynkach nie należy do najłatwiejszych. Trudniej sprzedać, eksportować, szczególnie tam, gdzie dominują olbrzymie zagraniczne koncerny dysponujące wysokim kapitałem. Polskie firmy z poszczególnych sektorów tworzą wspólnie jeden gospodarczy organizm, w którym każdy jest potrzebny i ma swoja rolę. Duże firmy są gwarantem rozwoju mniejszych podmiotów i generują powstawanie miejsc pracy w sektorze MSP. To duże firmy współpracując ze swoimi rodzimymi kooperantami przyczyniają się do rozwoju małych i średnich firm w kraju. Duże podmioty eksportując swoje produkty i usługi poza granice naszego kraju powodują, że do naszej ekonomicznej wspólnoty napływa kapitał, a dzięki temu mogą rozwijać się mniejsze firmy – skomentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO.

Ranking „Firma z Energią” został przeprowadzony przez „Gazetę Bankową”.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO