Reklama

czwartek, 19 listopada 2015

Potrójny Lider stolarki

W październiku br. Grupa VELUX i spółki siostrzane zostały wyróżnione trzema tytułami Lidera Stolarki w kategoriach: rynek okien dachowych, produkcja okien drewnianych, eksport okien.

Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, generując w 2014r. przychody na poziomie 1,43 mld zł. Na podstawie rankingu wyników sprzedażowych Centrum Analiz Branżowych wyróżniło Grupę VKR (właściciela Velux) trzema tytułami Lidera Stolarki. Jeden z nich otrzymała spółka handlowa VELUX Polska w kategorii Lider rynku okien dachowych, dwa pozostałe spółka produkcyjna Dovista, w kategoriach Lider produkcji okien drewnianych oraz Lider eksporter okien. Dyplomy w imieniu spółek odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

- Niewątpliwie w branży stolarki jesteśmy ważnym graczem, biorąc pod uwagę nie tylko skalę działalności i wartość eksportu, ale także wielkość zatrudnienia i wpływ ekonomiczny, jaki wywieramy na polską gospodarkę. W zakładach Grupy VELUX i jej spółek siostrzanych pracuje obecnie blisko 3500 osób, czyli co czwarty pracownik zatrudniany na świecie przez Grupę VKR. W Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach jesteśmy największym pracodawcą i nadal zwiększamy skalę produkcji, a co za tym idzie również zatrudnienie i eksport. Nasza działalność produkcyjna wpływa na rozwój i tworzenie miejsc pracy u polskich dostawców towarów i usług. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba polskich dostawców wzrosła 4-krotnie, a w wspólne obroty handlowe aż 5-krotnie. Nasza sprzedaż na eksport to około 1/5 wartości całego sektora stolarki - powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.

„Lider Rynku Stolarki” jest prestiżowym rankingiem organizowanym przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, specjalizującą się w analizie rynku stolarki budowlanej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedażowe przedsiębiorstw z sektora stolarki. VIII Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się w siedzibie Business Center Club w Warszawie. Uroczystości towarzyszyło spotkanie klubu biznesowego Forum 100, w którym uczestniczyli prezesi największych firm z branży stolarki.

Źródło: VELUX
Foto: Centrum Analiz Branżowych