Reklama

poniedziałek, 30 listopada 2015

Bezpieczne okno w pokoju dziecka

Aranżując przestrzeń dla kilkulatka, trzeba zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania funkcjonalne, jak i względy bezpieczeństwa. Takie cechy powinno posiadać także okno w pokoiku dziecka.

Dobry projekt pokoju dziecięcego powinien uwzględniać estetykę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Dzieci nie przewidują konsekwencji swoich działań, dlatego spokojny rodzic – to rodzic „uzbrojony” w odpowiednie rozwiązania.

Chociaż wiele osób lubi zasłony, na pewien okres warto z nich zrezygnować. Mogą bowiem one służyć jako podpora do wstawania z podłogi. Dziecko zawieszając się na nich całym ciężarem ciała, potrafi doprowadzić nawet do zerwania karniszy, co grozi upadkiem i potłuczeniami. Alternatywą okazać się mogą np. rolety zewnętrzne MS, które zapewnią intymności bezpieczeństwo.

Prostym sposobem na zabezpieczenie samego okna przed niekontrolowanym otwarciem przez dziecko jest montaż klamki z kluczykiem.

Rodzic ma wówczas pełną kontrolę nad czynnością otwierania okna. Przy pomocy specjalnego kluczyka można skutecznie zablokować przeszklenie w wybranej pozycji. Komfort na najwyższym poziomie zapewni nam wybór wysokiej jakości klamek METZ SECUSTIC, produkowanych wyłącznie dla firmy MS więcej niż OKNA – wyjaśnia Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA.

Zwykła szyba po uszkodzeniu rozpada się na wiele małych kawałków. A fantazja maluchów nie zna granic. Spod kontroli może wyrwać się chociażby zabawa z piłką. Dlatego do pokoju dziecka, i nie tylko, warto wstawić okna ze wzmocnioną taflą szklaną.

Dobre okno do pokoju dziecięcego to takie, które spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dlatego jednym z ważniejszych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, jest wytrzymałość przeszklenia. Idealnie sprawdzą się tu rozwiązania odporne na uderzenia, np. szyby antywłamaniowe P2 lub P4, które dostępne są np. w linii okien PVC MS Line – mówi Artur Głuszcz.

Szyba antywłamaniowa spełni znakomicie swoje funkcje. Wytrzyma zarówno aktywność rozbrykanego dziecka, jak i utrudni życie włamywacza.

Oprócz właściwości antywłamaniowych, warto zwrócić uwagę także na współczynniki termiczne okna. Wysokie parametry termoizolacyjne oraz antywłamaniowe uzyskamy, wybierając np. okna PVC TYTANOWEtermo marki MS więcej niż OKNA.

W szybach wzmocnionych zamiast jednolitego szkła wykorzystywane są dwie tafle szklane sklejone przy pomocy czterech warstw folii PVB. Dlatego nawet w przypadku rozbicia przeszklenia stanowi ono trudną do sforsowania barierę, zarówno dla włamywacza, jak i psotnego dziecka – tłumaczy Artur Głuszcz. - Specjalne wzmocnienia SteelPUR®, czyli profile wykonane z kompozytu szklanego, kształtowników stalowych oraz piany poliuretanowej, zapewniają natomiast poprawę termicznych właściwości okna. – Tafle szkła mogą być ponadto oddzielone Ciepłą Ramką MS, która ogranicza efekt roszenia na krawędziach szyby, co znacząco niweluje straty ciepła. Do wyboru mamy również dwukomorowe szyby SUPERtermo o Uos=0,5W/m2K, które zewnętrznie zostały pokryte powłokami niskoemisyjnymi, a ich przestrzeń międzyszybowa wypełniona argonem – dzięki temu zaoszczędzimy aż 35% więcej energii cieplnej niż w przypadku standardowych rozwiązań – dodaje.

Rodzice powinni zapewnić dzieciom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, aby zabawy nie balansowały na granicy ryzyka. Złoty środek to przezorność rodzicielska oraz sprawdzone rozwiązania, na które składa się m.in. wybór stolarki okiennej.


Źródło: M&S
Foto: M&S