Reklama

środa, 16 września 2015

AIB wsparło VIII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim

Właśnie dobiegły końca VIII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w dniach 5-12 września w Chorwacji. Firma AIB, producent rozwiązań izolacyjnych, była Patronem Głównym tego wydarzenia.


Umacnianie pozycji polskich marek na arenie międzynarodowej, integracja polskiej branży budowlanej oraz sportowa rywalizacja to cele branżowych Mistrzostw Polski w Żeglarstwie Morskim. W tym roku zmierzyły się w nich załogi 25 jachtów. Podczas wyścigu zawodnicy mieli do przepłynięcia ponad 100mil morskich.

Od lat staramy się wspierać inicjatywy, które służą konsolidacji i rozwojowi sektora polskiej stolarki budowlanej – tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes AIB – Mistrzostwa w żeglarstwie morskim to nie tylko okazja do świetnej zabawy, lecz przede wszystkim nawiązywania wzajemnej współpracy i zacieśnienia więzi pomiędzy polskimi firmami związanymi z szeroko pojętą branżą budowlaną. Właśnie z tego powodu aktywnie je wspomagamy – dodaje.

Firma AIB wystawiła w zawodach także własną reprezentację. Pod jej banderą płynęła łódź o wdzięcznej nazwie „CHAMPAGNE”. Drużyna AIB zajęła 9. lokatę w kategorii łodzi małych, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 12. pozycji.
Odbywające się już po raz ósmy regaty są największym wydarzeniem polskiej branży budowlanej realizowanym poza granicami Polski. Organizatorem VIII Mistrzostw Polski Branży Budowalnej w Żeglarstwie Morskim jest firma FAKRO.

Źródło: AIB
Foto: AIB