Reklama

środa, 10 grudnia 2014

Roleta wolnowisząca czy w kasecie?

Rolety Anwis w kasecie i wolnowiszące
Rolety okienne chronią przed słońcem i stanowią ciekawą alternatywę dla zasłon. Wykonane z odpowiednich tkanin, stworzą we wnętrzu wyjątkowy klimat. Zanim jednak zawisną nad oknem, trzeba je zaprojektować. Pierwszym etapem jest wybór rodzaju rolety. Mogą być one wolnowiszące lub w kasecie. Każde z tych rozwiązań ma inne zalety.

Obydwa typy to rolety zwijane, w których tkanina jest nakręcana na rolkę. W rolecie wiszącej nie jest ona zabudowana. Taka klasyczna forma rolety idealnie nadaje się do zasłaniania dużych powierzchni. Najczęściej jest instalowana na zewnątrz wnęki okiennej (nad oknem lub do sufitu). Takie rolety dobrze sprawdzą się między innymi jako przesłona wnęk, regałów, a nawet jako ekran projekcyjny. Wbrew powszechnym opiniom nie trzeba obawiać się, że tkanina będzie narażona na zabrudzenie. W ofercie firmy ANWIS dostępne są tkaniny odporne na zabrudzenia. Są one również zabezpieczone przed blaknięciem oraz rozciąganiem przy silnym nasłonecznieniu. Łatwo je utrzymać w czystości, gdyż wystarczy przetarcie zwilżoną szmatką.

W roletach kasetowych zwinięta nad oknem tkanina jest osłonięta kasetą maskującą, chroniącą tkaninę przed zabrudzeniem. Zazwyczaj takie rolety montuje się w sposób bezinwazyjny do ramy okiennej, przesłaniając każde skrzydło okienne oddzielnie. Rolety mogą być wyposażone opcjonalnie w prowadnice boczne lub żyłkowe, dzięki którym materiał utrzymywany jest zawsze w takiej samej odległości od szyby. Pozwala to na dokładne przesłonięcie okna oraz na uchylanie i otwieranie skrzydła także gdy roleta jest opuszczona. Rolety te znakomicie sprawdzą się jako osłona okien dachowych.

Po wyborze typu rolety, pozostaje wybór tkaniny. Bogata gama wzorów i barw tkanin w ofercie ANWIS (m.in. rozpraszających światło, zaciemniających, transparentnych) pozwala dopasować rolety do konkretnej aranżacji i przeznaczenia wnętrza.


Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS