Reklama

czwartek, 30 października 2014

OKNOPLAST w gronie europejskich championów

Oknoplast - nagrody dla firmy
Grupa OKNOPLAST została wyróżniona tytułem National Champion w konkursie European Business Awards 2014/2015. Ta prestiżowa nagroda została przyznana spółce za osiągnięcia biznesowe w dziedzinie eksportu oraz wyjatkową wizję prowadzenia działalności na rynku krajowym i zagranicznym.

Sukces na rynkach zewnętrznych
Konkurs European Business Awards zorganizowany został po raz ósmy. W bieżacym roku wzięło w nim udział ponad 24 tysiące firm z 33 krajów europejskich.

- Wyróżnienie przyznane przez międzynarodową kapitułę, promującą najlepsze europejskie przedsiębiorstwa, stanowi dopełnienie strategii rozwoju marki OKNOPLAST na rynkach zagranicznych. W minionym roku z firmy OKNOPLAST poza Polskę wyjechały okna o wartości ponad 290 milionów złotych, a udział eksportu w całej sprzedaży firmy wyniósł aż 65%, co czyni z nas największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wynik ten został doceniony w tak prestiżowym konkursie. Plany Grupy OKNOPLAST na 2014 rok to zwiększenie sprzedaży eksportowej do 70% - zaznacza Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

OKNOPLAST wizytówką produktów z Polski
Obok tytułu National Champion Oknoplast znalazł się także w plebiscycie magazynu Brief 25/25 lat: marki dla Polski. W zestawieniu zaprezentowano 25 polskich firm, które w ostatnich 25 latach najmocniej przyczyniły się do wzmocnienia wizji Polski zarówno w umysłach Polaków, jak i obcokrajowców, w tym potencjalnych inwestorów. Oprócz firm nagrodzono także 25 sławnych Polaków oraz 25 miejsc, które są wizytówką Polski.

Technologia na miarę przyszłych dekad
Najwyższa jakość i funkcjonalność to wartości kojarzone z marką OKNOPLAST od lat. Produkty z linii Platinium, Platinium Evolution oraz Winergetic Premium uzyskały godło Teraz Polska, przyznawane przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Kapituła konkursu organizowanego pod Patronatem Prezydenta RP po raz kolejny potwierdziła prawo firmy do posługiwania się elitarnym tytułem, doceniając przy tym poziom produktów OKNOPLAST, a także nowoczesne metody produkcji i zarządzania przedsiębiorstwem.

- W opinii Kapituły firma dokonała swoistej rewolucji w postrzeganiu roli okna w aranżacji pomieszczeń, czyniąc z okien już nie tylko ważny materiał budowlany, ale również fundamentalny element wystroju wnętrz. Godło Teraz Polska będzie zatem widniało na oknach OKNOPLASTU tak długo, jak długo ta jakość będzie podtrzymywana – skomentował Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

- Otrzymane wyróżnienia są potwierdzeniem naszych działań ukierunkowanych na rozwój produktu pod względem jakości, zaawansowania parametrów technicznych, a także podnoszenia wartości estetycznych. Dzięki godłu Teraz Polska nasze okna z linii Winergetic Premium i Platinium Evolution wyróżniają się na tle innych produktów z branży. Poza tym obecność w zestawieniu magazynu Brief oraz tytuł National Champion są wyrazem tego, że doceniony został nasz wkład w budowanie wizerunku Polski, co daje nam dużą satysfakcję – podsumował Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST