Reklama

piątek, 31 października 2014

Innowacje Saint-Gobain Glass na targach Glasstec

Stoisko Saint-Gobain Glass
Zakończyła się kolejna edycja targów Glasstec w mieście Düsseldorf, będących jednym z największych europejskich wydarzeń w branży szklarskiej. Podczas wystawy, Saint-Gobain Glass po raz kolejny potwierdził pozycję lidera innowacji w branży, przedstawiając szeroki wachlarz nowatorskich rozwiązań i koncepcji.

W tym roku na Targach Glasstec zaprezentowało się ponad 1200 wystawców z kilkudziesięciu krajów, a ekspozycje odwiedziło 43 tys. gości. Na stoisku w hali Nr 11 firma Saint-Gobain Glass zaprezentowała gamę innowacyjnych produktów produkowanych w oparciu o nowe, jaśniejsze szkło SGG PLANICLEAR, które pozwala produkować szyby o znacznie lepszych parametrach transmisji światła (Lt) i doskonałym współczynniku Solar Factor (g). Bardziej neutralny odcień szkła pozwala także otrzymać lepszy efekt estetyczny w zastosowaniach architektonicznych i wnętrzarskich. Nowy jednolity standard szkła Saint-Gobain został wdrożony dla całej Europy kilka tygodni temu.

W świecie innowacji Saint-Gobain
W bieżącym roku firma Saint-Gobain Glass podzieliła swoje stanowisko na 5 sektorów dedykowanych szkłom do budownictwa mieszkaniowego, projektów, wnętrz i zastosowań przemysłowych oraz innowacji. W sektorze Innowacji otwartą dyskusję wywołało przedstawienie wizji Saint-Gobain Glass w zakresie kierunków rozwoju szkieł okiennych. Firma jako pierwsza w branży podjęła próbę zdefiniowania trzech docelowych standardów parametrów spektrometrycznych szkła zespolonego dedykowanego do różnych stref klimatycznych Europy (chłodnego, umiarkowanego i ciepłego).

- Dziękujemy wszystkim gościom z kraju i zagranicy, którzy podjęli trud dotarcia na targi i spotkania się z nami na stoisku – powiedział Piotr Komala, Dyrektor ds. Marketingu i Innowacji Saint-Gobain Glass Polska.

Ambitna architektura
W grupie szkła projektowego dominowały wysokoselektywne zespolenia z nowym szkłem SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II na czele. W sektorze okien dla budownictwa sporym zainteresowaniem cieszyło się natomiast jednokomorowe szkło SGG PLANITHERM DUAL 0,9. Ważnym elementem wystawy, który uzupełnił bogatą ofertę szkła zespolonego, była ekspozycja należącej do Grupy Saint-Gobain firmy SWISSPACER. Zaprezentowano na niej m.in. najcieplejszą ramkę na rynku SWISSPACER ULTIMATE oraz maszynę do automatyzacji procesu produkcji.

- Tych z Państwa, którym nie udało się odwiedzić w tym roku Targów Glasstec, serdecznie zapraszam na nasze wirtualne stoisko www.saint-gobain-glasstec.com, gdzie można zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi prezentowanymi na tegorocznych targach produktami – dodaje Piotr Komala.

Więcej informacji: www.saint-gobain-glass.pl

Źródło: Saint-Gobain Glass
Foto: Saint-Gobain Glass