Reklama

sobota, 6 września 2014

Stolarka PVC w drewnianym domku letniskowym

Okna PVC WoodLook MS
Domek letniskowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie relaks z dala od zgiełku miasta. Najlepiej gdy umiejscowiony jest na wsi, przy terenach rekreacyjnych. Zyskujemy wówczas idealne miejsce na weekendowe wypady. Istotnym elementem takiego obiektu są przeszklenia, które sprawią, że pomieszczenia wypełnią się naturalnym światłem, sprzyjającym wypoczynkowi.

Zaczynamy budowę
Przy budowie domku letniskowego trzeba spełnić podobne formalności jak w przypadku inwestycji w dom jednorodzinny. Dotyczy to obiektów trwale związanych z gruntem. Trzeba wówczas pamiętać o uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz powiadomiemiu powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia robót. Nadzór budowlany należy zawiadomić także o zakończeniu inwestycji. Odstępstwo od tych zasad stanowi inwestycja w domek, który nie będzie trwale związany z gruntem, co kwalifikuje go do tymczasowych obiektów budowlanych. Taka konstrukcja zwolniona jest z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, wystarczy samo zgłoszenie. Obecnie prowadzone są prace nad nowelizacją ustawy Prawo Budowlane, która ma na celu przyspieszenie procesu budowlanego w odniesieniu do większości przedsięwzięć. Ostateczna wersja ustawy pokaże, czy zakładane zmiany obejmą budowę domów letniskowych.

Konstrukcja na miarę marzeń
Podstawą nowoczesnego budownictwa są geometryczne struktury, oparte na trzech zasadach: symetrii, harmonii i synergii. Optymalne wykorzystanie przestrzeni przyczyni się do komfortowego użytkowania dostępnego metrażu. Prosta bryła zyska na atrakcyjności dzięki zastosowaniu przeszkleń. Umożliwią one dostęp naturalnego światła do wnętrz i zapewnią szeroki widok na okolicę.

Estetyka drewna, funkcjonalność PVC
W domku letniskowym otoczonym naturą, sprawdzi się wystrój z drewna. Zastosowanie wykonanych z tego materiału okien może się jednak okazać zbyt drogie. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku wybór okien PVC, imitujących stolarkę drewnianą. Takie wyroby znajdziemy np. w ofercie MS więcej niż OKNA.

Okna PVC Wood Look łączą w sobie estetykę drewna i zalety okien PVC. Zastosowane w nich innowacyjne łączenie ram i skrzydeł oraz bogata kolorystyka oklein, sprawia, że idealnie przypominają stolarkę drewnianą – wyjaśnia Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA. – Okna PVC nie wymagają konserwacji, niezbędnej w przypadku wyrobów z drewna, co ułatwia ich eksploatację. Są również tańsze od swoich drewnianych odpowiedników – dodaje.

Stolarka okienna z PVC o wyglądzie drewna harmonijnie skomponuje się z elewacją domku letniskowego. Szeroki wybór rozwiązań pozwala na dopasowanie kolorystyki okien do konkretnych wymagań. Wysokiej jakości okna zapewnią ponadto ochronę termiczną, więc jeśli wyposażymy obiekt w ogrzewanie, będziemy mogli w nim spędzać czas także poza sezonem letnim.

Źródło: M&S
Foto: M&S