Reklama

piątek, 26 września 2014

Podwójny Lider Rynku Stolarki 2014

Podczas Gali Liderów Rynku Stolarki w Warszawie, Centrum Analiz Branżowych wyróżniło Grupę VELUX dwoma tytułami „Lidera Rynku Stolarki 2014”. Jeden przyznano za największą produkcję okien dachowych, drugi natomiast za osiągnięcia eksportowe.

Centrum Analiz Branżowych, zajmujące się badaniami rynku stolarki, potwierdziło mocną pozycję Grupy VELUX i spółek siostrzanych wśród producentów stolarki okiennej w Polsce. Analitycy, po oszacowaniu wielkości produkcji polskich firm z branży za 2013r. stwierdzili, że Grupa VELUX jest liderem segmentu okien dachowych oraz największym eksporterem branży stolarki w Polsce. Także spółka DOVISTA, należąca do tego samego holdingu, produkująca okna pionowe z drewna, otrzymała tytuł lidera tego segmentu rynku.

Dyplom z rąk Roberta Klosa, Dyrektora Zarządzającego CAB w imieniu spółek Grupy VELUX odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

- Grupa VELUX i spółki siostrzane dynamicznie rozwijają się na rynku polskim. Ogromne inwestycje jakie ostatnio poczyniliśmy, pozwoliły nam jeszcze wzmocnić naszą pozycję, dlatego z przyjemnością przyjmuję to wyróżnienie w imieniu swoim i moich kolegów, zajmujących się produkcją okien VELUX w trzech fabrykach w Polsce – podsumował Jacek Siwiński.

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2013r. wartość produkcji na poziomie ponad 1,3mld zł, co stanowi 13 procent wzrostu w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki inwestycjom o wartości 250mln zł rozpoczętym w 2011r., Grupa VELUX zwiększyła produkcję w Polsce, a także ostatnio zadebiutowała na rynku z Nową Generacją okien dachowych. Grupa VELUX i spółki siostrzane zatrudniają obecnie w Polsce ponad 3tys. pracowników i w ubiegłym roku stworzyły 295 nowych miejsc pracy.

Źródło: Velux
Foto: Velux