Reklama

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Kontrolowane otwarcie drzwi – magnetyczny stoper Schüco EasyStop

Schueco EasyStop stoper do drzwi
Stoper drzwiowy Schüco EasyStop opracowano z myślą o często uczęszczanych budynkach użyteczności publicznej. Trwały, przemyślany mechanizm zapewnia ochronę skrzydeł drzwiowych oraz bezpieczeństwo użytkowników budynku w sytuacjach awaryjnych.

Stoper Schüco EasyStop zapobiega kontaktowi powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Chroni tym samym stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewnia bezpieczeństwo, wykluczając ryzyko przygniecenia człowieka między skrzydłem drzwiowym a ścianą w przypadku wybuchu paniki. Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper został dopuszczony do wykorzystywania go na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znakomicie nadaje się do budynków mieszczących instytucje publiczne i placówki ochrony zdrowia.

Mały-wielki mechanizm
Nieduży mechanizm Schüco EasyStop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Zasada działania oparta jest na mechanizmie magnetycznym. W chwili, gdy dźwignia magnetyczna znajdzie się nad metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Stoper zbudowany jest z dwóch części: magnetyczno-sprężynowej dźwigni ukrytej pod kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak zabezpiecza mechanizm przed uszkodzeniem oraz nadaje stoperowi elegancki wygląd. Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi. Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego urządzenia. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w dowolnej chwili, także po montażu drzwi.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco