Reklama

czwartek, 24 lipca 2014

Markizy pionowe - skuteczna ochrona przed upałami

Markizy pionowe Fakro do biur
Priorytetem biznesu jest podjęcie działań zapewniających komfort pracownikom. To szczególnie istotne teraz, gdy gorące dni potrafią dać się we znaki. Ponieważ przyjemny chłód dobrze wpływa na sprawność i efektywność pracy, warto zadbać o temperaturę w biurach.

Pracodawca jest zobowiązany chronić zdrowie pracowników. Ta odpowiedzialność jest zawarta w Kodeksie Pracy oraz ogólnych zasadach higieny i bezpieczeństwa miejsca zatrudnienia. Dlatego w czasie uciążliwych upałów powinien stosować środki zaradcze w obrębie przestrzeni biurowej, które przyczynią się do zwiększenia komfortu pracowników w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Przepisy BHP nie określają jasno górnej granicy dopuszczalnej temperatury w biurze, jednak zadaniem każdego przełożonego powinno być umożliwienie pracy w chłodzie, gdyż wpływa to pozytywnie na wydajność osób zatrudnionych w firmie.

Markizy dla szukających ochłody
Nowoczesne akcesoria zewnętrzne, takie jak markizy do okien pionowych marki FAKRO, to optymalne rozwiązania, chroniące przed ciepłem słonecznym. Ich skuteczność jest wysoka, ponieważ absorbują promienie słoneczne już przed szybą i chronią do ośmiu razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. Markizy zabezpieczają również przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Markizy to innowacyjne osłony wysokiej jakości, które skutecznie zacieniają pomieszczenie, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność na zewnątrz. Rozpraszają ostre światło, tworząc tym samym idealne warunki do pracy. Chronią pomieszczenia przed ciepłem słonecznym, pełniąc ponadto dodatkową funkcję dekoracyjną na tle elewacji – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu Firmy FAKRO.

Markizy zabezpieczają ponadto wnętrza biur przed wzrokiem przechodniów. Jest to ważne zwłaszcza gdy lokal jest zlokalizowany na parterze, a okna wychodzą na ulicę. Dzięki nim komfort pracy utrzymuje się na wysokim poziomie przez cały dzień. Dzięki nim można zaoszczędzić także na energii elektrycznej. Markizy redukują bowiem konieczność korzystania z klimatyzacji.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO