Reklama

czwartek, 31 lipca 2014

Effect Glass - szybki i terminowy dostawca szyb zdaniem producentów okien

Szyby dwukomorowe Effect Glass
Agencja badawcza Centrum Analiz Branżowych opublikowała kolejne badania z rynkiem producentów okien i dostawców. Informacje dotyczą m.in. terminowości dostawców szkła. Firma EFFECT GLASS zajęła jedną z czołowych pozycji, zarówno pod względem szybkości dostaw, jak i ich terminowości.

Czas to pieniądz
Przyjęty i akceptowany przez inwestorów termin dostawy okien wynosi zazwyczaj ok. 2-3 tygodni. Zdecydowana większość klientów (ponad 50 procent) nie chce czekać dłużej niż 21 dni na stolarkę okienną. Proces zakupu z reguły wygląda w ten sposób, że inwestor zamawia okna w salonie sprzedaży, następnie sklep zamawia produkty u producenta, który kupuje poszczególne elementy u dostawców, a po ich otrzymaniu realizuje zamówienie i gotowe wyroby wysyła do salonu, który zajmuje się montażem okien. Aby wszystko przebiegało sprawnie, należy przestrzegać ustalonych terminów. Producenci starają się, by każdorazowo dotrzymać czasu wykonania zlecenia, a więc oczekują punktualnych dostaw zamówionych materiałów. Terminowość to jeden z najważniejszych elementów współpracy. Badania pokazują, że istotniejsza jest tylko jakość dostarczanego wyrobu.

Rezultaty badań
Ponad 60 procent producentów okien przyznało, że czas dostawy odgrywa kluczową rolę przy wyborze oferty, a przeszło 80 procent oceniło wagę tego elementu na co najmniej 6 punktów, w skali od 1 do 7. Analiza badań pokazała, że firma Effect Glass jest jednym z najlepiej ocenianych dostawców szkła pod względem terminowości dostaw.

Kolejne informacje ujawniły, jak oceniani są poszczególni dostawcy szyb jeśli chodzi o szybkość dostaw. Producenci okien najwyżej cenią pod tym względem firmę Press Glass , która otrzymała 4,7 punktów (w skali od 1 do 5). Tuż za nią uplasował się Effect Glass z oceną 4,55, a następnie Pilkington ze średnią 4,5. Warto wspomnieć, że noty całego segmentu dostawców szyb również wypadły pozytywnie.

Więcej informacji na temat raportu „Opinie producentów okien o dostawcach” (edycja kwiecień 2014) na www.cab-badania.pl

Źródło: Effect Glass
Foto: Effect Glass