Reklama

wtorek, 15 lipca 2014

Drzwi i bramy garażowe - ważne elementy każdej posesji

Aluprof drzwi zewnętrzne
Nieodłącznymi elementami dobrze urządzonej posesji są bramy wjazdowe i garażowe oraz drzwi zewnętrzne. Odpowiednio dobrane, będą nie tylko zdobić posiadłość, ale również dzięki swojej funkcjonalności zapewnią mieszkańcom komfort.

Wymogi nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa oraz wzrost świadomości konsumentów sprawiają, że okna, drzwi i bramy muszą być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i wygodne w obsłudze. W związku z powyższym, renomowani producenci dostarczają produkty wyróżniające się nie tylko walorami wizualnymi, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnoszą komfort użytkowania.

Cicho, ciepło i bezpiecznie
Drzwi wejściowe to element niezbędny w każdym domu. Wykonane z naturalnego drewna, PVC czy aluminium, stanowią wizytówkę domu. Chronią przed włamywaczami, stanowią ochronę przed zimnem, hałasem i wilgocią. Drzwi to inwestycja na lata, a wybór odpowiedniego modelu jest sprawą priorytetową.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne oprócz wysmakowanego designu powinna charakteryzować jak najlepsza termoizolacyjność – mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR Aluprof S.A., producenta systemów aluminiowych dla budownictwa, firmy członkowskiej Związku Polskie Okna i Drzwi – Z tego powodu przy zakupie zwróćmy uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła, oznaczony symbolem Ud. Im będzie on niższy, tym więcej energii cieplnej pozostanie we wnętrzu – dodaje.

W ofercie Aluprof dostępne są drzwi panelowe, w których współczynnik Ud= 0,61 W/m²K. Kolejnym parametrem, który ma ogromny wpływ na komfort mieszkania jest izolacyjność akustyczna. To od niej zależy, czy we wnętrzach będzie panować cisza, ważna dla zapewnienia mieszkańcom wypoczynku. Drzwi chronią ponadto przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego istotna jest ich wodoszczelność.

Drzwi, które są całkowicie nieosłonięte, a przez to bezpośrednio wystawione na działanie czynników zewnętrznych, posiadają dziewięć klas wodoszczelności – od 1A do 9A. Im wyższa klasa, tym większa gwarancja, że np. podczas burzy czy gwałtownej ulewy do wnętrza nie dostanie się woda – tłumaczy Bożena Ryszka.

Dobierz bramę do swoich potrzeb
Do istotnych elementów posesji należą nie tylko drzwi czy okna, ale również bramy garażowe i wjazdowe. Konstrukcje przeznaczone do garażu, powinny cechować się m.in. wysoką termoizolacyjnością.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych paneli, współczesne segmentowe bramy garażowe osiągają bardzo dobre parametry cieplne – wyjaśnia Grzegorz Koc, Menedżer Produktu Bramy Garażowe z firmy WIŚNIOWSKI, producenta bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych i stolarki otworowej. – Co ważne, podobnie jak dobrej jakości drzwi, bramy zapewniają również wyjątkowy komfort akustyczny. Duży wpływ na stopień tłumienia hałasu i parametry cieplne ma zwłaszcza ich budowa oraz odpowiednio dobrane systemy uszczelnień – dodaje ekspert.

W szerokiej gamie produktowej firmy WIŚNIOWSKI znajdziemy bramy, w których współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,9 W/m2K, dla konstrukcji o wymiarach 3000x3000mm. Tak zaawansowane technicznie rozwiązania pomogą ograniczyć straty energii. Firma oferuje również kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych oraz wysokiej klasy bramy wjazdowe.

Ze względu na komfort obsługi i łatwość użytkowania, warto zdecydować się na automatycznie otwierany model przesuwny – podpowiada Grzegorz Mruk, Menedżer Produktu Systemy Ogrodzeń Posesyjnych w firmie WIŚNIOWSKI – Jeśli z pewnych powodów nie mamy możliwości montażu bramy przesuwnej, możemy wybrać wariant dwuskrzydłowy. On również występuje w automatycznie otwieranej wersji – uzupełnia specjalista.

Automatyczne bramy wjazdowe posiadają sporo zalet. Pozwalają dostać się na posesję, bez konieczności wysiadania z samochodu. Udogodnienie to docenimy szczególnie zimą lub w trakcie ulewy. Pilot zdanego sterowania może również otwierać wjazd do garażu.

Niektórzy producenci, spełniając wymagania nowoczesnej współczesnej architektury, oferują możliwość dopasowania do siebie poszczególnych elementów pod względem estetyki. Jedna linia stylistyczna produktów pomaga zachować spójność aranżacji. Takie rozwiązanie można znaleźć w ofercie firmy WIŚNIOWSKI. Obok bramy garażowej i ogrodzenia obejmuje ono nową generację drzwi wejściowych z aluminium.

Współczesne budownictwo łączy oryginalny design i znakomite parametry użytkowe.

To ważne, bo energooszczędność już teraz jest standardem w budownictwie, a w przyszłości odgrywać będzie jeszcze większą rolę. Dlatego w nowopowstających budynkach stosuje się technologie i produkty, które pomagają ograniczyć zużycie cennej energii do niezbędnego minimum – przekonuje Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi. – Specjalnie izolowane panele w drzwiach i bramach, ciepłe ramki czy trzyszybowe okna, które można montować w budynkach pasywnych, to tylko niektóre przykłady z szerokiej gamy wyrobów, jakie oferują polscy producenci – dodaje.

Obok doskonałych parametrów technicznych wyroby te wykorzystują przemyślane w detalach rozwiązania, które poprawiają wygodę ich użytkowania, a jednocześnie wpływają na komfort życia mieszkańców.

Źródło: ZPOiD
Foto: Aluprof